Interne competitie ronde 5

Rangschikking na Ronde 5 - 16-10-2018.
Pos Naam                  Score Prt   W   R   V   Ptn  BRtg GemRT   TPR  W-We
  1 Jan Wiebe van Veen      187   4   2   2   0   3,0  1701  1690  1881  0,95
  2 Rudy Frieswijk          183   4   2   2   0   3,0  1639  1511  1702  0,34
  3 Marcel Pouw             177   4   2   2   0   3,0  1850  1685  1805 -0,04
  4 Klaas Dijkhuizen        163   3   1   2   0   2,0  1903  1805  1926  0,11
  5 Hiddo Zuiderweg         149   2   1   1   0   1,5  1860  1794  1984  0,33
  6 Fred Luining            142   4   2   1   1   2,5  1450  1508  1597  0,74
  7 Albert Prins            139   4   1   2   1   2,0  1706  1664  1664 -0,16
  8 Jan Schut               133   5   1   3   1   2,5  1512  1591  1591  0,52
  9 Douwe Pol               124   4   1   2   1   2,0  1693  1457  1457 -0,67
 10 Siemen Visser           121   5   3   0   2   3,0  1369  1422  1492  0,75
 11 Boudewijn Hoogeboom     121   4   1   2   1   2,0  1594  1436  1436 -0,42
 12 Tony Westermann         113   4   1   2   1   2,0  1570  1561  1561 -0,04
 13 Piet Beetsma            107   4   0   3   1   1,5  1684  1713  1625 -0,35
 14 John Souhoka             96   3   2   0   1   2,0  1269  1254  1374  0,49
 15 Dick Visser              93   3   2   0   1   2,0  1500  1250  1370 -0,27
 16 Herman Wiegeraad         91   5   1   2   2   2,0  1172  1269  1198  0,13
 17 Metta Brandsma           90   2   0   0   2   0,0   874  1432   632 -0,15
 18 Johan Jans               88   1   0   1   0   0,5  1613  1401  1401 -0,27
 19 Sjak Rijploeg            80   3   0   2   1   1,0  1401  1452  1331 -0,29
 20 Durk Elzinga             79   4   2   0   2   2,0  1322  1188  1188 -0,51
 21 Jan Drolenga             71   0   0   0   0   0,0  1636              0,00
 22 Roy Bons                 69   2   1   0   1   1,0  1732   977  1777  0,00
 23 Jacob Bosgra             65   1   0   1   0   0,5  1250  1172  1172 -0,11
 24 Jouke Luxema             59   3   1   0   2   1,0   907  1298  1177  0,52
 25 Arthur Uyleman           57   1   0   0   1   0,0  1415  1269   469 -0,70
 26 Henk Triemstra           20   5   0   0   5   0,0   977  1346   546 -0,90
 
Partijen in Ronde 5 - 16-10-2018.
 1 Marcel Pouw           - Klaas Dijkhuizen ½-½ 
 2 Jan Wiebe van Veen    - Jan Schut        1-0 
 3 Albert Prins          - Siemen Visser    1-0 
 4 Metta Brandsma        - Douwe Pol        0-1 
 5 Tony Westermann       - Sjak Rijploeg    1-0 
 6 Jacob Bosgra          - Herman Wiegeraad ½-½ 
 7 John Souhoka          - Arthur Uyleman   1-0 
 8 Jouke Luxema          - Durk Elzinga     0-1 
 9 Henk Triemstra        - Roy Bons         0-1 
 
 Johan Jans, Piet Beetsma, Rudy Frieswijk, Fred Luining, Boudewijn Hoogeboom:
 Afwezig voor club.

Partijen in Ronde 4 - 09-10-2018.
  1 Jan Schut             -  Fred Luining         ½-½   
  2 Rudy Frieswijk        -  Tony Westermann      1-0   
  3 Herman Wiegeraad      -  Siemen Visser        0-1   
  4 Piet Beetsma          -  Boudewijn Hoogeboom  ½-½   
  5 Durk Elzinga          -  Dick Vsser           0-1   
  6 Jouke Luxema          -  Henk Triemstra       1-0   
    John Souhoka          -  Pairing bye

    Roy Bons, Klaas Dijkhuizen, Douwe Pol, Marcel Pouw, Albert Prins,
    Jan Wiebe van Veen, Hiddo Zuiderweg:  Afwezig voor club    

Partijen in Ronde 3     02-10-2018.
  1 Jan Wiebe van Veen    -  Marcel Pouw          ½-½   
  2 Rudy Frieswijk        -  Jan Schut            ½-½   
  3 Klaas Dijkhuizen      -  Albert Prins         1-0   
  4 Piet Beetsma          -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  5 Fred Luining          -  Herman Wiegeraad     1-0   
  6 Tony Westermann       -  Douwe Pol            ½-½   
  7 Siemen Visser         -  John Souhoka         1-0   
  8 Boudewijn Hoogeboom   -  Jouke Luxema         1-0   
  9 Henk Triemstra        -  Durk Elzinga         0-1   
 10 Johan Jans            -  Sjak Rijploeg        ½-½  

    Partijen in Ronde 2      25-09-2018.
  1 Marcel Pouw           -  Fred Luining         1-0   
  2 Albert Prins          -  Piet Beetsma         ½-½   
  3 Douwe Pol             -  Jan Wiebe van Veen   0-1   
  4 Siemen Visser         -  Rudy Frieswijk       0-1   
  5 Jan Schut             -  Boudewijn Hoogeboom  1-0   
  6 Herman Wiegeraad      -  Metta Brandsma       1-0   
  7 Dick Visser           -  Henk Triemstra       1-0   
    Durk Elzinga          -  Pairing bye

In de eerste ronde stond meteen de wedstrijd tussen Hiddo en Klaas op het programma. Na een lange strijd stond er een toreneindspel op het bord waarin Hiddo een paard en pion had tegen twee pionnen. De stand werd na twaalf uur remise gegeven.

De eerste partij van Hiddo tegen Klaas werd een langdurig en spannend gevecht...
Partijen in Ronde 1 - 11-09-2018.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Klaas Dijkhuizen     ½-½   
  2 Roy Bons              -  Marcel Pouw          0-1R  
  3 Jan Wiebe van Veen    -  Albert Prins         ½-½   
  4 Piet Beetsma          -  Douwe Pol            ½-½   
  5 Boudewijn Hoogeboom   -  Rudy Frieswijk       ½-½   
  6 Jan Schut             -  Tony Westermann      ½-½   
  7 Fred Luining          -  Dick Visser          1-0   
  8 Sjak Rijploeg         -  Herman Wiegeraad     ½-½   
  9 Durk Elzinga          -  Siemen Visser        0-1   
 10 Henk Triemstra        -  John Souhoka         0-1   
 11 Metta Brandsma        -  Jouke Luxema         1-0R  
    Jouke had zich afgemeld bij Jan S en krijgt afwezigheidspunten.

Laatste ronde 2017-2018

Na de voorlaatste ronde was de stand (bovenste 12 spelers):

Pos Naam                  Score Prt   W   R   V   Ptn  BRtg GemRT   TPR  W-We
  1 Hiddo Zuiderweg         835  20  12   6   2  15,0  1876  1730  1921  1,24
  2 Klaas Dijkhuizen        794  22  14   4   4  16,0  1894  1687  1858 -0,28
  3 Douwe Pol               661  22   9   6   7  12,0  1694  1673  1705  0,56
  4 Piet Beetsma            654  19   5  10   4  10,0  1697  1686  1705  0,30
  5 Marcel Pouw             646  24  12   8   4  16,0  1858  1659  1779 -1,19
  6 Albert Prins            639  20   4  12   4  10,0  1711  1704  1704  0,08
  7 Jan Wiebe van Veen      597  20   7   8   5  11,0  1690  1583  1618 -1,29
  8 Boudewijn Hoogeboom     533  23   8   7   8  11,5  1609  1553  1553 -0,71
  9 Roy Bons                507  17   6   4   7   8,0  1732  1646  1625 -1,96
 10 Jan Drolenga            506  17   6   6   5   9,0  1658  1673  1693  0,93
 11 Rudy Frieswijk          495  20   8   6   6  11,0  1659  1625  1660  0,34
 12 Jan Schut               486  21   5   8   8   9,0  1490  1574  1524  0,49

In de laatste ronde werd Klaas ingedeeld tegen Piet en Hiddo tegen Jan.S. De kans dat Klaas clubkampioen zou worden leek bijna zeker.

De andere partij die beslissend was voor het clubkampioenschap ging heel lang gelijk op. Met nog 10 minuten op de klok was er een toreneindspel met ongelijke lopers en 4 pionnen op het bord verschenen. Ik heb de laatste fase niet gezien maar hoorde dat Piet zijn stelling onnodig uit handen gaf. Volgens de competitieleider zou Klaas waarschijnlijk kampioen worden met een zeer klein verschil met Hiddo. De berekening van de stand met een hercalculatie van de Keizerpunten gaf dit later ook aan.

Op deze laatste competitieavond werd er ook een leuke partij met het Traxler gambiet gespeeld tussen Rudy en Tony.

Volgende week, 5 juni is de laatste clubavond van dit seizoen. Er wordt dan Rapid gespeeld met een verplichte opening.Volgende week is de afsluiting van het seizoen. Dan is de 3e ronde van de rapidcompetitie met verplicht gambiet: Ditmaal het Shaposnikov gambiet in de Franse verdediging, Tarrasch variant, Open systeem De verplichte zetten zijn: e4 e6 2. d4 d5 3. Pd2 c5 4. exd5 Pf6?! Aan/afmelden hoeft niet. Om 20.00 uur wordt een indeling gemaakt met de aanwezig spelers.

R30 Interne competitie

Eindstand na Ronde 30 - 29-05-2018.

Pos Naam                  Score Prt   W   R   V   Ptn  BRtg GemRT   TPR  W-We
  1 Klaas Dijkhuizen        838  23  15   4   4  17,0  1894  1688  1869 -0,04
  2 Hiddo Zuiderweg         831  21  12   6   3  15,0  1876  1718  1878  0,33
  3 Douwe Pol               706  23  10   6   7  13,0  1694  1661  1707  0,71
  4 Albert Prins            657  21   5  12   4  11,0  1711  1704  1704  0,08
  5 Piet Beetsma            647  20   5  10   5  10,0  1697  1697  1697  0,05
  6 Marcel Pouw             646  24  12   8   4  16,0  1858  1659  1779 -1,19
  7 Jan Wiebe van Veen      635  21   8   8   5  12,0  1690  1584  1634 -0,90
  8 Boudewijn Hoogeboom     543  24   8   7   9  11,5  1609  1559  1545 -1,10
  9 Jan Schut               532  22   6   8   8  10,0  1490  1588  1556  1,40
 10 Roy Bons                530  17   6   4   7   8,0  1732  1646  1625 -1,96
 11 Jan Drolenga            529  18   7   6   5  10,0  1658  1650  1689  1,02
 12 Rudy Frieswijk          491  21   8   6   7  11,0  1659  1622  1639 -0,28
 13 Fred Luining            488  21   6   9   6  10,5  1446  1492  1492  1,12
 14 Tony Westermann         463   9   9   0   0   9,0  1565  1215  2015  1,68
 15 Sjak Rijploeg           457  24  11   5   8  13,5  1393  1405  1449  1,93
 16 Arthur Uyleman          398  19   8   5   6  10,5  1416  1341  1377 -0,34
 17 Ramon Middeljans        372  11   7   0   4   7,0  1808  1698  1795  0,24
 18 Siemen Visser           352  26  11   3  12  12,5  1355  1298  1312 -0,38
 19 John Souhoka            350  25   9   4  12  11,0  1277  1331  1273 -0,20
 20 Jacob Bosgra            331  26   7   6  13  10,0  1267  1414  1332  1,23
 21 Alex van Huisstede      319  16  11   1   4  11,5  1627  1345  1508 -0,55
 22 Durk Elzinga            310  18   7   4   7   9,0  1342  1272  1272 -1,11
 23 Harm Buter              294  21   5   6  10   8,0  1290  1374  1290 -0,58
 24 Herman Wiegeraad        266  21   6   5  10   8,5  1187  1239  1172 -0,90
 25 Mario van der Raad      210   7   3   2   2   4,0  1820  1344  1394 -1,87
 26 Henk Triemstra          196  23   6   3  14   7,5   934  1262  1136  2,72
 27 Zenia Siebe             177   6   0   0   6   0,0   600  1087   287 -0,47
 28 Roelof Rubingh          163   4   2   1   1   2,5  1774  1722  1811  0,22
 29 Jouke Luxema            122  21   4   0  17   4,0   889  1260  1009  0,28
 30 Johan Jans               95   2   2   0   0   2,0  1613  1116  1916  0,18
 31 Metta Brandsma           86  20   2   1  17   2,5   878  1237   899 -1,02
 
Partijen in Ronde 30 - 29-05-2018.
  1 Jan Schut             -  Hiddo Zuiderweg      1-0   
  2 Piet Beetsma          -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  3 Douwe Pol             -  Sjak Rijploeg        1-0   
  4 Albert Prins          -  Siemen Visser        1-0R  
  5 Jan Wiebe van Veen    -  Boudewijn Hoogeboom  1-0   
  6 Jan Drolenga          -  Jacob Bosgra         1-0   
  7 Rudy Frieswijk        -  Tony Westermann      0-1   
  8 Henk Triemstra        -  Fred Luining         0-1   
  9 Zenia Siebe           -  John Souhoka         0-1   
 10 Jouke Luxema          -  Durk Elzinga         0-1   
 11 Roy Bons              -  Paring bye                

Partijen in Ronde 29 - 22-05-2018.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Marcel Pouw          0-1   
  2 Boudewijn Hoogeboom   -  Albert Prins         1-0   
  3 Jan Drolenga          -  Douwe Pol            0-1   
  4 Jacob Bosgra          -  Jan Wiebe van Veen   0-1   
  5 Tony Westermann       -  Jan Schut            1-0   
  6 Fred Luining          -  Herman Wiegeraad     1-0   
  7 Sjak Rijploeg         -  Henk Triemstra       1-0   
  8 Siemen Visser         -  Metta Brandsma       1-0   
  9 John Souhoka          -  Jouke Luxema         1-0   
 10 Zenia Siebe           -  Paring bye          

Partijen in Ronde 28 - 15-05-2018.
  1 Klaas Dijkhuizen      -  Jan Drolenga         ½-½   
  2 Piet Beetsma          -  Boudewijn Hoogeboom  ½-½   
  3 Albert Prins          -  Marcel Pouw          ½-½   
  4 Jan Schut             -  Douwe Pol            ½-½   
  5 Siemen Visser         -  Jan Wiebe van Veen   0-1   
  6 Fred Luining          -  John Souhoka         1-0   
  7 Jacob Bosgra          -  Tony Westermann      0-1   
  8 Durk Elzinga          -  Henk Triemstra       0-1   
  9 Metta Brandsma        -  Zenia Siebe          1-0   
 10 Sjak Rijploeg         -  Paring bye                 
 11 Herman Wiegeraad      -  Paring bye  

Partijen in Ronde 27 - 08-05-2018.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Rudy Frieswijk       1-0   
  2 Albert Prins          -  Klaas Dijkhuizen     ½-½   
  3 Douwe Pol             -  Fred Luining         1-0   
  4 Jan Wiebe van Veen    -  Jan Schut            ½-½   
  5 Jouke Luxema          -  Jacob Bosgra         0-1   
  6 Tony Westermann       -  John Souhoka         1-0   
  7 Henk Triemstra        -  Siemen Visser        0-1   
  8 Durk Elzinga          -  Metta Brandsma       1-0   
  9 Boudewijn Hoogeboom   -  Paring bye

Partijen in Ronde 26 - 24-04-2018.
  1 Jan Wiebe van Veen    -  Hiddo Zuiderweg      ½-½   
  2 Jan Schut             -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  3 Marcel Pouw           -  Piet Beetsma         ½-½   
  4 Rudy Frieswijk        -  Albert Prins         ½-½   
  5 Jacob Bosgra          -  Douwe Pol            0-1   
  6 Jan Drolenga          -  Siemen Visser        0-1   
  7 Fred Luining          -  Boudewijn Hoogeboom  ½-½   
  8 John Souhoka          -  Arthur Uyleman       ½-½   
  9 Jouke Luxema          -  Harm Buter           1-0   
 10 Henk Triemstra        -  Tony Westermann      0-1   
 11 Herman Wiegeraad      -  Zenia Siebe          1-0   
 12 Metta Brandsma        -  Johan Jans           0-1    

Partijen in Ronde 25 - 17-04-2018.
  1 Piet Beetsma          -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  2 Klaas Dijkhuizen      -  Marcel Pouw          1-0   
  3 Albert Prins          -  Jan Wiebe van Veen   ½-½   
  4 Boudewijn Hoogeboom   -  Douwe Pol            1-0   
  5 Jacob Bosgra          -  Sjak Rijploeg        0-1   
  6 Siemen Visser         -  Tony Westermann      0-1   
  7 Herman Wiegeraad      -  Henk Triemstra       ½-½   
  8 Zenia Siebe           -  Paring bye                 

Extern speelden: 
Jan Drolenga, Jan Schut, Fred Luining, Arthur Uyleman, John Souhoka, Durk Elzinga.

Partijen in Ronde 24 - 03-04-2018.
  1 Albert Prins          -  Herman Wiegeraad     1-0   
  2 Sjak Rijploeg         -  Marcel Pouw          0-1   
  3 Siemen Visser         -  Rudy Frieswijk       0-1   
  4 Harm Buter            -  Jan Schut            ½-½   
  5 Fred Luining          -  Durk Elzinga         ½-½   
  6 Arthur Uyleman        -  Jacob Bosgra         ½-½   
  7 Alex van Huisstede    -  John Souhoka         1-0   
  8 Tony Westermann       -  Jouke Luxema         1-0   
  9 Zenia Siebe           -  Henk Triemstra       0-1   

Extern speelden: Hiddo Zuiderweg, Klaas Dijkhuizen, Roy Bons,
Boudewijn Hoogeboom, Douwe Pol, Jan Wiebe van Veen , Piet Beetsma

Partijen in Ronde 23   - 27-03-2018.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Albert Prins         1-0   
  2 Klaas Dijkhuizen      -  Boudewijn Hoogeboom  1-0   
  3 Jan Schut             -  Piet Beetsma         1-0   
  4 Douwe Pol             -  Jan Wiebe van Veen   1-0   
  5 Rudy Frieswijk        -  Roy Bons             0-1   
  6 Arthur Uyleman        -  Jan Drolenga         0-1   
  7 Sjak Rijploeg         -  Fred Luining         ½-½   
  8 John Souhoka          -  Jacob Bosgra         ½-½   
  9 Alex van Huisstede    -  Siemen Visser        1-0   
 10 Durk Elzinga          -  Harm Buter           ½-½   
 11 Herman Wiegeraad      -  Tony Westermann      0-1   
 12 Zenia Siebe           -  Jouke Luxema         0-1   
 13 Henk Triemstra        -  Metta Brandsma       1-0    

Partijen in Ronde 22 - 20-03-2018.
  1 Jan Drolenga          -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  2 Fred Luining          -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  3 Roy Bons              -  Arthur Uyleman       0-1   
  4 Siemen Visser         -  Zenia Siebe          1-0   
  5 Durk Elzinga          -  Sjak Rijploeg        0-1   
  6 Jacob Bosgra          -  Alex van Huisstede   0-1   
  7 Harm Buter            -  John Souhoka         0-1   
  8 Jouke Luxema          -  Herman Wiegeraad     0-1   
  9 Tony Westermann       -  Metta Brandsma       1-0   
 10 Henk Triemstra        -  Paring bye                 
 11 Jan Schut             -  Paring bye                 

Extern speelden:
Johan Jans, Jan Wiebe van Veen, Albert Prins, Douwe Pol,
Piet Beetsma, Rudy Frieswijk, Boudewijn Hoogeboom.

Partijen in Ronde 21 - 13-03-2018.
  1 Boudewijn Hoogeboom   -  Hiddo Zuiderweg      ½-½   
  2 Klaas Dijkhuizen      -  Douwe Pol            1-0   
  3 Piet Beetsma          -  Rudy Frieswijk       ½-½   
  4 Jan Drolenga          -  Roy Bons             ½-½   
  5 Jan Wiebe van Veen    -  John Souhoka         1-0   
  6 Jan Schut             -  Arthur Uyleman       ½-½   
  7 Siemen Visser         -  Fred Luining         0-1   
  8 Mario van der Raad    -  Alex van Huisstede   ½-½   
  9 Jouke Luxema          -  Henk Triemstra       1-0   

Extern speelden: Herman Wiegeraad, Harm Buter, Sjak Rijploeg, Jacob Bosgra.

Partijen in Ronde 20   06-03-2018.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Klaas Dijkhuizen     1-0   
  2 Jan Wiebe van Veen    -  Albert Prins         ½-½   
  3 Douwe Pol             -  Rudy Frieswijk       0-1   
  4 Roy Bons              -  Jacob Bosgra         1-0   
  5 Mario van der Raad    -  Boudewijn Hoogeboom  ½-½   
  6 Harm Buter            -  Sjak Rijploeg        0-1   
  7 Alex van Huisstede    -  Herman Wiegeraad     1-0   
  8 Jouke Luxema          -  Paring bye                 

Extern speelden:  Jan Schut,Fred Luining,Arthur Uyleman,John Souhoka,
Durk Elzinga,Siemen Visser.

 Partijen in Ronde 19 - 20-02-2018.
  1 Piet Beetsma          -  Jan Wiebe van Veen   ½-½   
  2 Marcel Pouw           -  Roy Bons             ½-½   
  3 Albert Prins          -  Douwe Pol            ½-½   
  4 Rudy Frieswijk        -  Jan Drolenga         ½-½   
  5 Boudewijn Hoogeboom   -  Jan Schut            1-0   
  6 Fred Luining          -  Jacob Bosgra         ½-½   
  7 John Souhoka          -  Siemen Visser        0-1   
  8 Arthur Uyleman        -  Alex van Huisstede   1-0   
  9 Henk Triemstra        -  Harm Buter           0-1   
 10 Herman Wiegeraad      -  Diede Wakkers        1-0   
 
    Partijen in Ronde 18  - 13-02-2018.
  1 Douwe Pol             -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  2 Jan Drolenga          -  Piet Beetsma         1-0   
  3 Jan Schut             -  Marcel Pouw          1-0   
  4 Klaas Dijkhuizen      -  Jan Wiebe van Veen   1-0   
  5 Albert Prins          -  Roy Bons             1-0   
  6 Rudy Frieswijk        -  Fred Luining         1-0   
  7 Sjak Rijploeg         -  Boudewijn Hoogeboom  1-0   
  8 John Souhoka          -  Durk Elzinga         0-1   
  9 Jacob Bosgra          -  Siemen Visser        1-0   
 10 Harm Buter            -  Arthur Uyleman       0-1   
 11 Herman Wiegeraad      -  Mario van der Raad   1-0   
 12 Diede Wakkers         -  Henk Triemstra       0-1   
 13 Metta Brandsma        -  Jouke Luxema         1-0   

Partijen in Ronde 17 - 06-02-2018.
  1 Piet Beetsma          -  Albert Prins         ½-½   
  2 Marcel Pouw           -  Rudy Frieswijk       ½-½   
  3 Jan Drolenga          -  Harm Buter           1-0   
  4 Jan Schut             -  Sjak Rijploeg        ½-½   
  5 Henk Triemstra        -  Jacob Bosgra         ½-½   
  6 Metta Brandsma        -  John Souhoka         0-1   
  7 Arthur Uyleman        -  Durk Elzinga         ½-½   
  8 Siemen Visser         -  Herman Wiegeraad     ½-½   
  9 Fred Luining          -  Paring bye                 

Extern speelden:
Roelof, Klaas, Roy, Hiddo, Mario, Douwe, Boudewijn.
 
Partijen in Ronde 16 - 30-01-2018.
  1 Douwe Pol             -  Piet Beetsma         ½-½   
  2 Jan Wiebe van Veen    -  Marcel Pouw          0-1   
  3 Roy Bons              -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  4 Albert Prins          -  Jan Schut            1-0   
  5 Arthur Uyleman        -  Rudy Frieswijk       0-1   
  6 Alex van Huisstede    -  Harm Buter           1-0   
  7 Boudewijn Hoogeboom   -  Jacob Bosgra         1-0   
  8 Sjak Rijploeg         -  Siemen Visser        ½-½   
  9 Jouke Luxema          -  John Souhoka         0-1   
 10 Henk Triemstra        -  Mario van der Raad   0-1   
 11 Herman Wiegeraad      -  Metta Brandsma       ½-½    

Partijen in Ronde 15 - 23-01-2018.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Ramon Middeljans     1-0   
  2 Marcel Pouw           -  Fred Luining         1-0   
  3 Rudy Frieswijk        -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  4 Jacob Bosgra          -  Jan Schut            ½-½   
  5 Harm Buter            -  Boudewijn Hoogeboom  ½-½   
  6 John Souhoka          -  Sjak Rijploeg        0-1   
  7 Siemen Visser         -  Arthur Uyleman       ½-½   
  8 Alex van Huisstede    -  Henk Triemstra       1-0   
  9 Durk Elzinga          -  Herman Wiegeraad     1-0   
 10 Mario van der Raad    -  Jouke Luxema         1-0   

Extern: Jan Wiebe, Albert, Douwe, Piet

Partijen in Ronde 14 - 16-01-2018.
  1 Rudy Frieswijk        -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  2 Ramon Middeljans      -  Douwe Pol            0-1   
  3 Klaas Dijkhuizen      -  Piet Beetsma         0-1   
  4 Marcel Pouw           -  Albert Prins         ½-½   
  5 Boudewijn Hoogeboom   -  Jan Wiebe van Veen   0-1   
  6 Fred Luining          -  Arthur Uyleman       1-0   
  7 Jacob Bosgra          -  Mario van der Raad   0-1   
  8 Harm Buter            -  Metta Brandsma       1-0   
  9 Durk Elzinga          -  Siemen Visser        0-1   
 10 Henk Triemstra        -  Sjak Rijploeg        0-1   
 11 Roy Bons              -  Paring bye  

Partijen in Ronde 13 - 09-01-2018.
  1 Piet Beetsma          -  Marcel Pouw          ½-½   
  2 Douwe Pol             -  Jan Drolenga         0-1   
  3 Jan Wiebe van Veen    -  Rudy Frieswijk       1-0   (zie analyse)
  4 Jan Schut             -  Fred Luining         ½-½   
  5 Arthur Uyleman        -  John Souhoka         1-0   
  6 Henk Triemstra        -  Boudewijn Hoogeboom  0-1   
  7 Metta Brandsma        -  Durk Elzinga         0-1   
  8 Sjak Rijploeg         -  Jouke Luxema         1-0   

Extern speelden: 
Harm,Siemen,Herman,Jacob.
Mario,Roy,Klaas,Hiddo,Aldert-Jan,Roelof,Ramon,Albert.

  Partijen in Ronde 12    - 19-12-2017.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Piet Beetsma         ½-½   
  2 Marcel Pouw           -  Douwe Pol            ½-½   
  3 Albert Prins          -  Ramon Middeljans     0-1   
  4 Klaas Dijkhuizen      -  Jan Schut            1-0   
  5 Jan Wiebe van Veen    -  Jan Drolenga         ½-½   
  6 Fred Luining          -  Roy Bons             ½-½   
  7 Rudy Frieswijk        -  Jacob Bosgra         1-0   
  8 John Souhoka          -  Boudewijn Hoogeboom  1-0   
  9 Durk Elzinga          -  Alex van Huisstede   0-1   
 10 Siemen Visser         -  Harm Buter           0-1   
 11 Sjak Rijploeg         -  Metta Brandsma       1-0   
 12 Herman Wiegeraad      -  Arthur Uyleman       0-1   
 13 Mario van der Raad    -  Paring bye          

  Partijen in Ronde 11    - 12-12-2017.
  1 Ramon Middeljans      -  Marcel Pouw          1-0   
  2 Jan Drolenga          -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  3 Roy Bons              -  Sjak Rijploeg        1-0   
  4 John Souhoka          -  Fred Luining         ½-½   
  5 Jacob Bosgra          -  Herman Wiegeraad     1-0   
  6 Metta Brandsma        -  Siemen Visser        0-1   
  7 Jouke Luxema          -  Alex van Huisstede   0-1   
  8 Arthur Uyleman        -  Henk Triemstra       1-0   
  9 Hiddo Zuiderweg       -  Paring bye                 

Johan Jans,Jan Wiebe van Veen,Albert Prins,Douwe Pol,Piet Beetsma,Rudy Frieswijk,Boudewijn Hoogeboom: afwezig voor club.

  Partijen in Ronde 10    - 28-11-2017.
  1 Jan Drolenga          -  Marcel Pouw          ½-½   
  2 Fred Luining          -  Douwe Pol            0-1   
  3 Jan Schut             -  John Souhoka         1-0   
  4 Harm Buter            -  Jan Wiebe van Veen   0-1   
  5 Rudy Frieswijk        -  Durk Elzinga         1-0   
  6 Sjak Rijploeg         -  Jacob Bosgra         0-1   
  7 Boudewijn Hoogeboom   -  Arthur Uyleman       1-0   
  8 Jouke Luxema          -  Siemen Visser        0-1    

  Partijen in Ronde 9     - 21-11-2017.
  1 Marcel Pouw           -  Klaas Dijkhuizen     1-0   
  2 Hiddo Zuiderweg       -  Boudewijn Hoogeboom  1-0   
  3 Harm Buter            -  Ramon Middeljans     0-1   
  4 Roy Bons              -  Rudy Frieswijk       0-1   
  5 Herman Wiegeraad      -  Sjak Rijploeg        ½-½   
  6 Jacob Bosgra          -  Jouke Luxema         1-0   
  7 Siemen Visser         -  Henk Triemstra       1-0   
  8 Metta Brandsma        -  Paring bye                 

Afwezig voor club:
Jan Drolenga, Jan Schut, Fred Luining, Arthur Uyleman, John Souhoka, Durk Elzinga,  
Jan Wiebe van Veen, Albert Prins, Douwe Pol, Piet Beetsma.

 
  Partijen in Ronde 8  - 14-11-2017.
  1 Marcel Pouw           -  Hiddo Zuiderweg      1-0   
  2 Piet Beetsma          -  Ramon Middeljans     1-0   
  3 Klaas Dijkhuizen      -  Siemen Visser        1-0   
  4 Fred Luining          -  Albert Prins         0-1   
  5 Douwe Pol             -  Jan Schut            1-0   
  6 Boudewijn Hoogeboom   -  Roy Bons             0-1   
  7 Jan Wiebe van Veen    -  Sjak Rijploeg        ½-½   
  8 John Souhoka          -  Harm Buter           ½-½   
  9 Jacob Bosgra          -  Durk Elzinga         0-1   
 10 Alex van Huisstede    -  Metta Brandsma       1-0   
 11 Henk Triemstra        -  Herman Wiegeraad     ½-½   
 12 Jouke Luxema          -  Arthur Uyleman       0-1    

    Partijen in Ronde 7   - 07-11-2017.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Jan Drolenga         1-0   
  2 Roelof Rubingh        -  Marcel Pouw          0-1   
  3 Klaas Dijkhuizen      -  Albert Prins         1-0   
  4 Piet Beetsma          -  Jan Schut            1-0   
  5 Douwe Pol             -  Boudewijn Hoogeboom  1-0   
  6 Roy Bons              -  John Souhoka         1-0   
  7 Durk Elzinga          -  Jan Wiebe van Veen   0-1   
  8 Henk Triemstra        -  Jouke Luxema         1-0   
  9 Arthur Uyleman        -  Metta Brandsma       1-0   
Afwezig voor de club: 
Harm Buter, Sjak Rijploeg, Jacob Bosgra, Herman Wiegeraad.

Partijen in Ronde 6       - 31-10-2017.
  1 Albert Prins          -  Hiddo Zuiderweg      ½-½   
  2 Ramon Middeljans      -  Klaas Dijkhuizen     1-0   
  3 Roelof Rubingh        -  Douwe Pol            1-0   
  4 Roy Bons              -  Marcel Pouw          0-1   
  5 Jan Wiebe van Veen    -  Piet Beetsma         0-1   
  6 Boudewijn Hoogeboom   -  Alex van Huisstede   1-0   
  7 Sjak Rijploeg         -  Rudy Frieswijk       0-1   
  8 Harm Buter            -  Henk Triemstra       1-0   
  9 Metta Brandsma        -  Jacob Bosgra         0-1   
 10 Herman Wiegeraad      -  Jouke Luxema         1-0   
Afwezig voor de club: Jan Drolenga, Jan Schut, Fred Luining, 
Arthur Uyleman, John Souhoka,Durk Elzinga.
 
    Partijen in Ronde 5   - 17-10-2017.
  1 Klaas Dijkhuizen      -  Hiddo Zuiderweg      ½-½
  2 Ramon Middeljans      -  Roy Bons             1-0
  3 Marcel Pouw           -  Sjak Rijploeg        1-0
  4 Alex van Huisstede    -  Jacob Bosgra         1-0 
  5 Siemen Visser         -  John Souhoka         0-1 R   
  6 Henk Triemstra        -  Durk Elzinga         0-1 
  7 Arthur Uyleman        -  Harm Buter           0-1 
  8 Jouke Luxema          -  Metta Brandsma       1-0

Jan Wiebe,Albert,Douwe,Piet,
Boudewijn,Jan D.,Jan S.,Fred:  Afw voor club  

    Partijen in Ronde 4   - 10-10-2017.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Roy Bons             1-0   
  2 Douwe Pol             -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  3 Albert Prins          -  Roelof Rubingh       ½-½   
  4 Boudewijn Hoogeboom   -  Jan Drolenga         0-1   
  5 Piet Beetsma          -  Fred Luining         ½-½   
  6 Rudy Frieswijk        -  Ramon Middeljans     0-1   
  7 Marcel Pouw           -  Alex van Huisstede   1-0   
  8 Jan Schut             -  Jan Wiebe van Veen   ½-½   
  9 Johan Jans            -  Siemen Visser        1-0   
 10 Sjak Rijploeg         -  Harm Buter           1-0   
 11 Jacob Bosgra          -  Arthur Uyleman       1-0   
 12 John Souhoka          -  Herman Wiegeraad     1-0   
 13 Metta Brandsma        -  Henk Triemstra       0-1   
 
    Partijen in Ronde 3   - 03-10-2017.
  1 Hiddo Zuiderweg       -  Douwe Pol            ½-½   
  2 Roy Bons              -  Piet Beetsma         1-0   
  3 Mario van der Raad    -  Klaas Dijkhuizen     0-1   
  4 Jan Drolenga          -  Albert Prins         ½-½   
  5 Alex van Huisstede    -  Roelof Rubingh       0-1   
  6 Fred Luining          -  Rudy Frieswijk       ½-½   
  7 Jouke Luxema          -  Boudewijn Hoogeboom  0-1   
  8 Sjak Rijploeg         -  Ramon Middeljans     0-1   
  9 Harm Buter            -  Marcel Pouw          0-1   
 10 Durk Elzinga          -  Jan Schut            0-1   
 11 Herman Wiegeraad      -  Siemen Visser        0-1   
 12 John Souhoka          -  Metta Brandsma       1-0  

   Partijen in Ronde 2   - 19-09-2017.
 1 Jan Wiebe van Veen    -  Douwe Pol            0-1   
 2 Piet Beetsma          -  Sjak Rijploeg        1-0   
 3 Rudy Frieswijk        -  Boudewijn Hoogeboom  ½-½   
 4 Marcel Pouw           -  John Souhoka         1-0   
 5 Herman Wiegeraad      -  Fred Luining         0-1   
 6 Harm Buter            -  Durk Elzinga         ½-½   
 7 Jan Schut             -  Jacob Bosgra         1-0   
 8 Siemen Visser         -  Jouke Luxema         1-0   
   Klaas, Roy, Mario, Hiddo, Ramon, Roelof, Rick, Albert: Afw. voor club.

    Partijen in Ronde 1   - 12-09-2017.
  1 Klaas Dijkhuizen      -  Roy Bons             ½-½   
  2 Ramon Middeljans      -  Hiddo Zuiderweg      0-1   
  3 Rick Kompaan          -  Marcel Pouw          1-0   
  4 Douwe Pol             -  Albert Prins         ½-½   
  5 Boudewijn Hoogeboom   -  Piet Beetsma         ½-½   
  6 Jan Schut             -  Jan Drolenga         0-1   
  7 Sjak Rijploeg         -  John Souhoka         1-0   
  8 Jacob Bosgra          -  Harm Buter           ½-½   
  9 Brandsma Metta        -  Herman Wiegeraad     0-1   
 10 Siemen Visser         -  Alex van Huisstede   0-1   
 11 Jan Wiebe van Veen    -  Paring bye                 

Eerste clubavond

Op de eerste clubavond van het nieuwe seizoen werd er een rapidschaak toernooi gespeeld. Klaas en Hiddo kwamen gedeeld op de eerste plaats met 2.5 bordpunten.

Nieuwe interne competitieleider: Douwe Pol is de nieuwe competitieleider !

    Naam               Score  WP   SB   Ro   TPR   W-We
 1. Dijkhuizen, Klaas    2.5  5.5  4.25 1852 1933 +0.34
    Zuiderweg, Hiddo     2.5  4.5  3.25 1847 1984 +0.57
 3. Pol, Douwe           2.0  4.5  2.00 1676 1702 +0.21
    Middeljans, Ramon    2.0  4.0  1.50 1834 1704 -0.31
    Schut, Jan           2.0  2.5  0.50 1530 2133 +0.49
 6. Hoogeboom, Boudewijn 1.5  5.0  2.25 1603 1580 +0.00
    Bons, Roy            1.5  3.0  0.75 1860 1563 -1.03
 8. Wiegeraad, Herman    1.0  5.0  1.50 1196 1596 +0.84
    Jans, Johan          1.0  5.0  1.50 1626 1543 -0.13
    Luining, Fred        1.0  5.0  0.50 1457 1524 +0.08
    Rijploeg, Sjak       1.0  5.0  0.50 1313  822 -0.30
    Bosgra, Jacob        1.0  3.0  0.00 1261  759 -0.33
13. Souhoka, John        0.0  6.5  0.00 1353  879 -0.43